Bieżące

Laureaci oraz uczestnicy konkursów, przesłuchań, festiwali i przeglądów muzycznych:

 

 

Laureaci oraz uczestnicy konkursów, przesłuchań, festiwali i przeglądów muzycznych
 

Uczniowie klas instrumentów dętych:

Kacper Szańca – akordeon
nauczyciel: Tomasz Mazur

  • II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym, Belgrad 2018 rok.
  • Udział w XX Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych, Sanok 2018 rok.
  • Udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2018 rok.
  • II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Internetowym, Belgrad 2017 rok.
  • Wyróżnienie II stopnia w VII Przeglądzie Szkół Muzycznych, Jarosław 2017 rok.
  • Udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.
  • Wyróżnienie w III Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej, Leżajsk 2017 rok.
  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, Tarnobrzeg 2017 rok.

Maciej Ochwat  – akordeon
nauczyciel: Tomasz Mazur

  • II nagroda na 25. Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej, Przemyśl 2018 rok.
  • II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym, Belgrad 2018 rok.
  • Udział w XX Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych, Sanok 2018 rok.
  • II nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2018 rok.
  • II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Internetowym, Belgrad 2017 rok.
  • Wyróżnienie w XVII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, Gorlice 2017 rok.
  • Wyróżnienie II stopnia w VII Przeglądzie Szkół Muzycznych, Jarosław 2017 rok.
  • Udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.

Kazimierz Skrok-Wolski – akordeon
nauczyciel: Tomasz Mazur

  • Dyplom dla najmłodszego uczetnika w XX Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych, Sanok 2018 rok.
  • Wyróżnienie III stopnia w VII Przeglądzie Szkół Muzycznych, Jarosław 2017 rok.

Marek Putlak – akordeon
nauczyciel: Tomasz Mazur

  • Nagroda II stopnia w V Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej, Leżajsk 2018 rok.
  • Nagroda I stopnia w VIII Przeglądzie Szkół Muzycznych, Pruchnik 2018 rok.
  • Wyróżnienie w IV Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej, Leżajsk 2018 rok.
  • Wyróżnienie II stopnia w VII Przeglądzie Szkół Muzycznych, Jarosław 2017 rok.

Paulina Rysz – flet
nauczyciel: Tatiana Walisiak

  • Udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.

Teresa Żydek – flet
nauczyciel: Tatiana Walisiak

  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Lublin 2017 rok.
  • Udział w Konkursie Muzycznym CEA, Kraków 2017 rok.

Michał Węgrzyn – trąbka
nauczyciel: Robert Pisarek

  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, Łańcut 2017 rok.

Michał Mikrut – trąbka
nauczyciel: Robert Pisarek

  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Jasło 2018 rok.
  • Wyróżnienie w XI Regionalnym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Kolbuszowej, Kolbuszowa 2016 rok.

Bartosz Sokołowski – tuba
nauczyciel: Tadeusz Wróbel

  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej, Radom 2018 rok.
  • Wyróżnienie Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Zamość 2017 rok.
  • III nagroda w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.
  • Udział w II etapie XI Międzynarodowego Konkursu "Instrumenty-Dęte", Jastrzębie-Zdrój 2016 rok.
  • Wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2016 rok.
  • Udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2014 rok.

Marcin Zięba – trąbka
nauczyciel: Robert Pisarek

  • III nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2018 rok.
  • Wyróżnienie Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Zamość 2017 rok.
  • Udział w II etapie XI Międzynarodowego Konkursu "Instrumenty-Dęte", Jastrzębie-Zdrój 2016 rok.

Marek Pikusa – puzon
nauczyciel: Tadeusz Wróbel

  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej, Radom 2018 rok.
  • Wyróżnienie Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Zamość 2017 rok.

Filip Madej – puzon
nauczyciel: Tadeusz Wróbel

  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej, Radom 2018 rok.
  • Wyróżnienie Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Zamość 2017 rok.

Sebastian Ochałek – trąbka
nauczyciel: Robert Pisarek

  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Kraków 2018 rok.

Piotr Zoła – trąbka
nauczyciel: Robert Pisarek

  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Zamość 2017 rok.

Jakub Dąbrowski – trąbka
nauczyciel: Robert Pisarek

  • Udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2018 rok.
  • Udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.
  • Udział w XI Międzynarodowym Konkursie "Instrumenty-Dęte", Jastrzębie-Zdrój 2016 rok.

Michał Dybaś – trąbka
nauczyciel: Robert Pisarek

  • Udział w XI Międzynarodowym Konkursie "Instrumenty-Dęte", Jastrzębie-Zdrój 2016 rok.

Mikołaj Drożdż – saksofon
nauczyciel: Agata Bartoś

  • Udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2018 rok.
  • Udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.
  • Udział w XI Międzynarodowym Konkursie "Instrumenty-Dęte", Jastrzębie-Zdrój 2016 rok.

Karol Kos – saksofon
nauczyciel: Agata Bartoś

  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Jarosław 2018 rok.
  • Udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2018 rok.
  • Udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.

Lucjan Kocemba – klarnet
nauczyciel: Bogusław Jaskółka

  • Udział w I Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych, Błażowa 2017 rok.
  • Udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.
  • Udział w XI Międzynarodowym Konkursie "Instrumenty-Dęte", Jastrzębie-Zdrój 2016 rok.
  • Udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2016 rok.

 

Uczniowie klas instrumentów strunowych:

Michał Babiarz – fortepian
nauczyciel: Jadwiga Błażowska

  • III nagroda w I Przeglądzie Pianistycznym Józef Hofmann in Memoriam, Kraków 2018 rok.
  • Udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Kraków 2017 rok.
  • I nagroda w X Konkursie Pianistycznym im. prof. Ireny Rolanowskiej, Kraków 2017 rok.
  • II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Chopin pod Wawelem", Kraków 2017 rok.
  • Nagroda specjalna Stowarzyszenia "Porta Musicae", Recital laureata konkursu "Chopin pod Wawelem" w ramach festiwalu "Małopolska Akademia Talentów 2017", Kraków 2017 rok.
  • I miejsce w Płockim Konkursie Muzyki Współczesnej, Płock 2016 rok.
  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka”, Kraków 2016 rok.
  • II nagroda w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów "Chopin pod Wawelem", Kraków 2016 rok.
  • Nagroda specjalna Stowarzyszenia Porta Musicae w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów "Chopin pod Wawelem", Kraków 2016 rok.
  • III miejsce w VII Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im.Haliny i Ludwika Stefańskich, Kraków 2016 rok.
  • Nagroda im. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza dla wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży, Jasło 2015 rok.

Rafał Pietrusza – gitara
nauczyciel: Jarosław Stompel

  • I miejsce w VII Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym, Lublin 2016.
  • Wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego na VII Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym, Lublin 2016 rok.
  • Wyróżnienie w 20 Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym „Cithara Ignea”, Żory 2016 rok.
  • Wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2016 rok.

Kinga Dębosz – gitara
nauczyciel: Jarosław Stompel

  • Dyplom w randze medalu srebrnego w VII Spotkaniach Gitarowych popularyzujących twórczość Mieczysława Drożdżowskiego, Gorlice 2016 rok.
  • Udział w XII Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Gitary i Zespołów z Udziałem Gitary szkół muzycznych I stopnia, Strzyżów 2016 rok.
  • Dyplom w randze medalu złotego w VI Spotkaniach Gitarowych popularyzujących twórczość Mieczysława Drożdżowskiego, Gorlice 2015 rok.

Patrycja Zając – gitara
nauczyciel: Jarosław Stompel

  • II nagroda w II Spotkaniach Młodych Gitarzystów, Pruchnik 2018 rok.
  • Dyplom Złoty na IX Spotkaniach Gitarowych, Gorlice 2018 rok.
  • Nagroda I stopnia w II Zimowym Przeglądzie Gitarowym, Bobowa 2018 rok.
  • Udział w XVI Regionalnych Mikołajkach Gitarowych, Jarosław 2017 rok.
  • Wyróżnienie w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, Jarosław 2017 rok.
  • Dyplom w randze medalu złotego w VII Spotkaniach Gitarowych popularyzujących twórczość Mieczysława Drożdżowskiego, Gorlice 2016 rok.
  • Wyróżnienie w XII Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Gitary i Zespołów z Udziałem Gitary szkół muzycznych I stopnia, Strzyżów 2016 rok.
  • Dyplom w randze medalu brązowego w VI Spotkaniach Gitarowych popularyzujących twórczość Mieczysława Drożdżowskiego, Gorlice 2015 rok.
  • Nagroda I stopnia na X Festiwalu Młodych Giatrzystów, Kolbuszowa 2015 rok.

Anna Kuźnar – gitara
nauczyciel: Jarosław Stompel

  • Wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2016 rok.
  • Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w ramach Festiwalu "Gitara na Kresach", Chełm 2015 rok.
  • Udział w II Spotkaniach Gitarowych, Gorlice 2011 rok.
  • Udział w IX Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Gitary Szkół Muzycznych I stopnia, Strzyżów 2010 rok.
  • Udział w V Festiwalu Młodych Gitarzystów, Kolbuszowa 2010 rok.
  • Wyróżnienie II stopnia w IV Festiwalu Młodych Gitarzystów, Kolbuszowa 2009 rok.

Aleksandra Dybaś – gitara
nauczyciel: Jarosław Stompel

  • Nagroda III stopnia w V Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej, Leżajsk 2018 rok.
  • Dyplom Brązowy na IX Spotkaniach Gitarowych, Gorlice 2018 rok.
  • Nagroda II stopnia w II Zimowym Przeglądzie Gitarowym, Bobowa 2018 rok.
  • Udział w XVI Regionalnych Mikołajkach Gitarowych, Jarosław 2017 rok.
  • Dyplom w randze medalu złotego podczas VIII Spotkań Gitarowych, popularyzujących twórczość Mirosława Drożdżowskiego, Gorlice 2017 rok.
  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, Jarosław 2017 rok.

Natalia Warzecha – gitara
nauczyciel: Jarosław Stompel

  • Nagroda II stopnia w V Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej, Leżajsk 2018 rok.
  • Dyplom Srebrny na IX Spotkaniach Gitarowych, Gorlice 2018 rok.

Klara Doniec – gitara
nauczyciel: Jarosław Stompel

  • Dyplom Brązowy na IX Spotkaniach Gitarowych, Gorlice 2018 rok.

Małgorzata Dunajska – gitara
nauczyciel: Kamil Kukla

  • Udział w II Spotkaniach Młodych Gitarzystów, Pruchnik 2018 rok.
  • Dyplom Brązowy na IX Spotkaniach Gitarowych, Gorlice 2018 rok.

Małgorzata Dunajska – gitara, śpiew
nauczyciel: Kamil Kukla (opiekun wokalny: Kornelia Wojnarowska)

  • Nagroda II stopnia na XVIII Międzypowiatowym Konkursie Kultury Muzycznej, Sokołów Małopolski 2017 rok.
  • III miejsce na  XI Międzynarodowym Konkursie „Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej", Wiśniowa 2018 rok.

Izabela Zięba – fortepian
nauczyciel: Elwira Szpak

  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, Stalowa Wola 2017 rok.

Karol Janik – fortepian
nauczyciel: Irena Stompel

  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, Stalowa Wola 2017 rok.

Emilia Leśniak – skrzypce
nauczyciel: Jan Rysz

  • Wyróżnienie na XI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej, Leżajsk 2018 rok.

Emilia Ryba – skrzypce
nauczyciel: Katarzyna Sytnik-Jaracz

  • Udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Jasło 2017 rok.

 

Uczniowie klasy instrumentów perkusyjnych:

Szczepan Niziołek – perkusja
nauczyciel: Marek Burda

  • Wyróżnienie w XII konkursie gry na werblu w ramach "Drum Battle Rhytm Festiwal", Legnica 2016 rok.
  • Wyróżnienie w XII konkursie gry na zestawie perkusyjnym w ramach "Drum Battle Rhytm Festiwal", Legnica 2016 rok.
  • Grand Prix w konkursie gry na werblu i zestawie perkusyjnym w ramach V Meetingu Perkusyjnego, Błażowa 2016 rok.
  • I miejsce w konkursie gry na zestawie perkusyjnym w ramach V Meetingu Perkusyjnego, Błażowa 2016 rok.
  • III miejsce w konkursie gru na werblu w ramach V Meetingu Perkusyjnego, Błażowa 2016 rok.
  • Wyróżnienie w V Podkarpackim Dniu Perkusji, Głogów Małopolski 2015 rok.

Daniel Zbylut – perkusja
nauczyciel: Marek Burda

  • Udział w V Meetingu Perkusyjnym, Błażowa 2016 rok.
  • Udział w V Podkarpackim Dniu Perkusji, Głogów Małopolski 2015 rok.

Filip Krupa – perkusja
nauczyciel: Marek Burda

  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, Kraków 2017 rok.
  • Wyrożnienie w konkursie gry na zestawie perkusyjnym w ramach Integration&Groove IV, Błażowa 2017 rok.
  • Udział w VI  Podkarpackim Dniu Perkusji, Głogów Małopolski 2016 rok.
  • Wyrożnienie w konkursie gry na zestawie perkusyjnym w ramach V Meetingu Perkusyjnego, Błażowa 2016 rok.

Krystian Wokurka – perkusja
nauczyciel: Cezary Prajsnar

  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia, Kraków 2017 rok.

Marcin Piwowar – perkusja
nauczyciel: Marek Burda

  • Udział w V Meetingu Perkusyjnym, Błażowa 2016 rok.

Łukasz Mikrut – perkusja
nauczyciel: Marek Burda

  • II nagroda w VII Podkarpackim Dniu Perkusji, Głogów Małopolski 2017 rok.
  • Udział w V Meetingu Perkusyjnym, Błażowa 2016 rok.
  • Udział w V Podkarpackim Dniu Perkusji, Głogów Małopolski 2015 rok.

Bartłomiej Lemek  – perkusja
nauczyciel: Cezary Prajsnar

  • II nagroda w VII Podkarpackim Dniu Perkusji, Głogów Małopolski 2017 rok.

Bartłomiej Lemek, Filip Krupa – zespół perkusjny
nauczyciel: Cezary Prajsnar

  • Udział w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia, Kielce  2017 rok.

 

Uczniowie klasy śpiewu:

Ihor Maryshkin – baryton

  • Wyróżnienie Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, Żywiec 2017 rok.
  • I nagroda w kategorii AIII w V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im.Giulio Perottiego, Ueckermünde 2017 rok.
  • Nagroda Specjalna dla Najpiękniejszego Głosu Barytonowego ufundowana przez Dr. Andrea Mossner, Dr. Michael Reincke i Gerüstbau -SHD Müggenburg GmbH, Torgelow, Ueckermünde 2017 rok.

 

Chóry, orkiestry szkolne i zespoły, przedmioty teoretyczne:

 

Duet wokalny w składzie: Ihor Maryshkin – baryton oraz Michał Babiarz – fortepian
nauczyciel: Katarzyna Rzeszutek

  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Centrum Edukacji Artystycznej, Toruń 2018 rok.

Kwintet dęty w składzie: Marcin Zięba, Piotr Zoła – trąbki, Marek Pikusa, Filip Madej – puzony, Bartosz Sokołowski – tuba
nauczyciel: Tadeusz Wróbel, Robert Pisarek

  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Centrum Edukacji Artystycznej, Toruń 2018 rok.

Michał Babiarz

  • I nagroda ex aequo na XIX Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim, Warszawa 2018 rok.
  • Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim "Srebrna Szybka", Kraków 2017 rok.

Maciej Ochwat
nauczyciel: Marek Rolek

  • Udział w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kompozytorach „Życie i twórczość Krzysztofa Pendereckiego”, Dębica 2018 rok.
  • Wyróżnienie w IX Makroregionalnym Konkursie Wiedzy o Kompozytorach „Życie i twórczość Andrzeja Panufnika”, Dębica 2017 rok.

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Prywatnej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle 
nauczyciel: Monika Twarduś

  • "Srebrne Pasmo" w Regionalnych Prezentacjach Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia, Łańcut 2016 rok.