Ani się nie oglądnęliśmy, a już za kilka dni celebrować będziemy Święta Bożego Narodzenia. Chociaż za oknem jeszcze tego nie widać (pojedyncze płatki śniegu nieśmiało opadają na nasze podwórka), ale najważniejsze, że nastrój świąteczny mamy w sercach. Uśmiech, nadzieja na lepsze jutro, pogoda ducha, dobre słowo i przede wszystkim muzyka – zarówno ta klasyczna jak i rozrywkowa oraz rzecz jasna muzyka tematycznie związana z tym wyjątkowym okresem.
W auli PSM, w towarzystwie świątecznej choinki, prócz dzieł wybitnych kompozytorów (sonatin, etiud, wariacji, preludiów, fantazji, rapsodii, nokturnów, rond, tańców, suit i wielu innych), zabrzmiały również aranżacje instrumentalne kolęd i pastorałek.
Zgromadzona publiczność, podczas pięciu grudniowych koncertów, mogła oklaskiwać uczniów szkoły I oraz II stopnia (szczegółowe informacje oraz fotogaleria znajdują się poniżej).
Przy tej okazji, korzystając ze świątecznego nastroju stworzonego przez uczniów naszej szkoły, pragniemy złożyć całej społeczności szkolnej życzenia radosnych, spokojnych i przepełnionych rodzinnym kolędowaniem Świąt Bożego Narodzenia.
9 grudnia
Wystąpili uczniowie z klasy fortepianu Elwiry Szpak oraz Pawła Skowrońskiego, klasy skrzypiec Elżbiety Bukowiec oraz klasy saksofonu Adriana Faryja. Uczniom akompaniowała Renata Osikowicz-Wyroba.
12 grudnia
Talentem dzielili się uczniowie z klasy wiolonczeli Klaudii Borowiec-Wyrazik, klasy altówki Ewy Borcz, klasy śpiewu Kornelii Wojnarowskiej, klasy gitary Sebastiana Moskala, klasy akordeonu Jakuba Zastawnego oraz klasy fortepianu Iwony Madery. Uczniom akompaniował Paweł Skowroński.
13 grudnia
Koncertowali uczniowie z klasy perkusji Michała Dudka, z klasy fortepianu Pawła Skowrońskiego oraz Iwony Madery. Akompaniament: Piotr Duda.
17 grudnia
Umiejętności prezentowali uczniowie z klasy fortepianu obowiązkowego i fortepianu dla wokalistów z klasy Magdaleny Piękoś.
18 grudnia
Zdolności artystyczne ukazali uczniowie z klasy skrzypiec Macieja Nyklewicza, klasy trąbki Roberta Pisarka, klasy fortepianu Doroty Skibickiej oraz Pauliny Żydek. Uczniom akompaniował: Norbert Gudel.
MR