Wydarzenia

« powrót

Spełnione nadzieje

Za nami XIX Ogólnopolski Konkurs Młodego Instrumentalisty im. Stefanii Woytowicz w Jaśle. W tegorocznej edycji udział wzięło 92 uczestników z wielu szkół muzycznych I oraz II stopnia (w trzech kategoriach wiekowych i trzech grupach instrumentalnych: fortepian, instrumenty smyczkowe i szarpane, instrumenty dęte i akordeon).
Jak co roku w konkursie brali udział także nasi reprezentanci. Do muzycznej rywalizacji stanęli uczniowie z klas instrumentów strunowych: Marlena Szot – wiolonczela, Tymoteusz Sokołowski, Jan Nosko – fortepian, a także uczniowie z klas instrumentów dętych: Karol Osika, Jakub Mocek, Witold Wojdyła, Krzysztof Leśniak – trąbka, Tomasz Krupa – puzon, Maciej Kamiński, Jakub Kuźniar – klarnet oraz Artur Karaś – akordeon.

Uczniów oceniało jury w składzie:
prof. Andrzej Godek – klarnet, AMKP Kraków,
prof. dr hab. Igor Cecocho – trąbka, AM Wrocław,
prof. dr hab. Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela, AM Wrocław,
dr hab. Arkadiusz Krupa – obój, UMFC Warszawa,
dr hab. Oriana Masternak – skrzypce, AM Kraków,
dr Tomasz Marut – fortepian, AM Wrocław.

Z radością informujemy, iż decyzją jury konkursu, w gronie laureatów znaleźli się:
Jan Nosko z klasy fortepianu Doroty Skibickiej – I nagroda w I kategorii wiekowej,
Maciej Kamiński z klasy klarnetu Rafała Gomółki – wyróżnienie w I kategorii wiekowej (akompaniament: Edyta Kuschel),
Marlena Szot z klasy wiolonczeli Elizy Lechwar-Nowak - II nagroda w II kategorii wiekowej (akompaniament: Paweł Skowroński),
Jakub Mocek z klasy trąbki Tadeusza Wróbla - wyróżnienie w II kategorii wiekowej (akompaniament: Paweł Skowroński),
Jakub Kuźniar z klasy klarnetu Rafała Gomółki – wyróżnienie w III grupie wiekowej (akompaniament: Edyta Kuschel).

Gratulujemy uczniom, nauczycielom i akompaniatorom. Gratulujemy również tym wszystkim, którzy nie znaleźli się w gronie nagrodzonych. Udział w konkursie rangi ogólnopolskiej już jest wyróżnieniem i powodem do dumy.
MR