W trakcie obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja, które odbędzie się w Jaśle, w części artystycznej wystąpią uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, z klasy śpiewu Kornelii Wojnarowskiej: Katarzyna Syrek, Karolina Polak i Maciej Marciniec (także student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) oraz absolwentka tejże klasy: Paulina Pawluś - aktualnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
W Glorietce zabrzmią polskie pieśni i piosenki, wpisujące się tematycznie w uroczystość Święta Narodowego Trzeciego Maja. Nie zabraknie dzieł Stanisława Niewiadomskiego, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Kazimierza Hoffmana czy Włodzimierza Korcza.
W majowej scenerii parku miejskiego zabrzmią także utwory anonimowych twórców: Gaude Mater Polonia, Polonez staropolski oraz Mazurek 3 Maja "Witaj, majowa jutrzenko".
Solowym i zespołowym prezentacjom wokalnym przy fortepianie towarzyszyć będzie Maciej Janas.