Wydarzenia

« powrót

Muzyczny piątek w naszej szkole

W piątek 12 grudnia 2025 roku o godz. 18.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle odbył się koncert uczniów PrSM I i II stopnia, będący kolejną odsłoną cyklu „W grudniu po południu”.

Podczas wydarzenia zaprezentowali się uczniowie klas gitary, akordeonu oraz fortepianu, pracujący pod kierunkiem nauczycieli: Mateusza Rąpały, Jarosława Stompla, Jakuba Zastawnego oraz Pawła Skowrońskiego. Program koncertu obejmował utwory reprezentujące różne style i epoki – od baroku po muzykę przełomu XIX i XX wieku.

Program koncertu składał się z dwóch części: w pierwszej zaprezentowali się uczniowie szkoły I stopnia, natomiast w drugiej – uczniowie szkoły II stopnia.

W części I stopnia wystąpili uczniowie klasy gitary: Zuzanna Gierlaszyńska, Amelia Dziedzic, Jan Surowiak, Jakub Samborski oraz Aleksandra Szarlińska, a także uczennica klasy akordeonu – Jadwiga Szmyd.

W części II stopnia publiczność wysłuchała występów uczniów klasy gitary – Fabiana Stopy, klasy akordeonu – Artura Karasia oraz uczniów klasy fortepianu: Izabeli Janasik, Martyny Głowackiej, Tymoteusza Sokołowskiego i Antoniny Wilk.

W programie koncertu znalazły się kompozycje m.in. J.S. Bacha, R. Schumanna, F. Chopina, C. Debussy’ego, J.A. Logy’ego, M. Carcassiego oraz T. Stachaka, które w interpretacjach młodych wykonawców spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.

Serdecznie gratulujemy uczniom udanych prezentacji, dziękujemy nauczycielom za przygotowanie koncertu oraz publiczności za obecność i życzliwe przyjęcie.