Wydarzenia

« powrót

Nasi uczniowie nagrodzeni na XX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 18–20 marca 2026 w Jasielskim Domu Kultury oraz Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle.

Z dumą dzielimy się wspaniałymi wynikami naszych uczniów:

Laureaci:

I miejsce – Marlena Szot – klasa Klaudii Borowiec-Wyrazik (Wiolonczela; Instrumenty smyczkowe i szarpane – IV kategoria)
I miejsce – Paulina Spyrczak – klasa Seweryna Wróbla (Trąbka; Instrumenty dęte i akordeon – IV kategoria)
II miejsce – Julia Dąborowska – klasa Piotra Dudy (Fortepian – IV kategoria)

Wyróżnienia:
Maciej Kamiński – klasa Rafała Gomółki (Klarnet; Instrumenty dęte i akordeon – III kategoria)
Piotr Knap – klasa Tadeusza Wróbla (Trąbka; Instrumenty dęte i akordeon – IV kategoria)
Jakub Krysa – klasa Tadeusza Wróbla (Eufonium; Instrumenty dęte i akordeon – IV kategoria)

Konkurs oceniało znakomite jury w składzie:

prof. dr hab. Paweł Zawadzki – fortepian, Akademia Muzyczna we Wrocławiu
prof. dr hab. Oriana Masternak – skrzypce, Akademia Muzyczna w Krakowie
ad. dr Adam Krzeszowiec – wiolonczela, Akademia Muzyczna w Katowicach
dr Ewa Mizerska – flet, Akademia Muzyczna we Wrocławiu
ad. dr Łukasz Nędza – saksofon, Akademia Muzyczna w Krakowie
ad. dr Jakub Waszczeniuk – trąbka, UMFC w Warszawie

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, akompaniatorom oraz pedagogom!