Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to wyjątkowa okazja, by dzięki talentom artystycznym, świętować wspólnie, niezależnie od poglądów, wykształcenia i wieku. W ten muzyczny projekt zaangażowały się jasielskie placówki artystyczno-kulturalne: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego, Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia, Prywatna Szkoła Muzyczna II stopnia oraz Jasielski Dom Kultury.
Na jednej scenie wystąpili uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci ww. szkół, którzy wchodzą w skład chóru (prowadzonego przez Monikę Twarduś) orkiestry smyczkowej (pod kierownictwem Mateusza Gałuszki) oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej (pod dyrekcją Piotra Dudy).
Wśród wykonawców znaleźli się także recytatorzy JDK (Natalia Żegleń, Zuzanna Bernacka), soliści (Kornelia Wojnarowska, Karolina Polak, Aleksandra Wietecha, Maria Burakowska, Mikołaj Majda) oraz zespół wokalny JDK.
W sali Jasielskiego Domu Kultury, która w dniu 10 listopada wypełniła się po brzegi, zabrzmiały popularne pieśni, znane kompozycje z gatunku muzyki filmowej oraz wiersze, nawiązujące do tematyki patriotycznej. Tak dobrany repertuar oraz wysoki poziom artystyczny koncertu nie mógł pozostać obojętny dla zgromadzonych w tym dniu słuchaczy. Odzwierciedleniem tych emocji i wzruszeń było krótkie wystąpienie Renaty Osikowicz-Wyroby, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego oraz Leokadii Wróbel, dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia i Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia, w którym prócz podziękowań, znalazły się także symboliczne odniesienia do tytułu koncertu „Polska żyje w nas”.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom, i tym, którzy przyczynili się do organizacji tego pełnego radości, wzruszeń i artystycznych uniesień koncertu.
(fot. Katarzyna Pacwa/JDK)