Jesteśmy już w nowym, 2025 roku, niemniej chcemy podzielić się informacjami z roku minionego.
Są to radosne wieści, gdyż dotyczą sukcesów naszych uczniów, którzy kształcą swoje umiejętności pod okiem Rafała Gomółki – nauczyciela klasy klarnetu w szkole I oraz II stopnia.
Maciej Kamiński, uczeń Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle otrzymał:
- Złoty Medal (w II kategorii wiekowej) na Przeworskim Konkursie Klarnetowym, który odbywał się 25 listopada (akompaniowała Edyta Kuschel),
- III miejsce (w II grupie wiekowej) w II Śląskim Festiwalu Klarnetowym, organizowanym w dniach 11-13 grudnia przez Państwową Szkołę Muzyczną im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach (akompaniował Krzysztof Gutowski).
Natomiast Jakub Kuźniar, uczeń Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, na tym samym II Śląskim Festiwalu Klarnetowym, otrzymał wyróżnienie w IV grupie wiekowej (akompaniowała Natalia Domańska).
Warto dodać, iż wspomniany festiwal ma zasięg ogólnopolski i w tegorocznej edycji udział wzięło 115 młodych klarnecistów.
Serdecznie gratulujemy laureatom i trzymany mocno kciuki, aby ten Nowy Rok przyniósł wiele sukcesów nie tylko Maciejowi i Jakubowi, ale także innym młodym artystom.
MR