Wydarzenia

« powrót

Nagrodzeni na II Konkursie Etiud w Katowicach

Podczas IV Katowickich Dni Klarnetu, już po raz drugi odbył się Konkurs Etiud, zorganizowany przez Katedrę Instrumentów Dętych Drewnianych Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Celem Konkursu jest popularyzacja różnorodnych etiud klarnetowych, promocja najzdolniejszych uczniów oraz podnoszenie poziomu nauczania gry na klarnecie poprzez konfrontację osiągnięć i wymianę doświadczeń. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży uczących się gry na klarnecie w szkołach muzycznych I i II stopnia.

Z radością informujemy, iż uczniowie z naszej szkoły, prowadzeni przez Rafała Gomółkę, zostali nagrodzeni. Maciej Kamiński, ze szkoły I stopnia, otrzymał I miejsce (w II grupie wiekowej), natomiast Jakub Kuźniar, uczeń szkoły II stopnia, zdobył III miejsce (w IV grupie wiekowej). Gratulujemy uczniom i nauczycielowi.

Warto dodać, iż podczas IV Katowickich Dni Klarnetu, które odbywały się w dniach 16 - 18 marca 2025, oprócz Konkursu Etiud, uczestnicy mogli także skorzystać z mistrzowskich lekcji otwartych, wykładów, recitali, wystaw oraz koncertów. Goście specjalni, którzy zostali zaproszeni do udziału IV Katowickich Dniach Klarnetu to m.in: Giovanni Punzi (Włochy), Juan Ferrer (Hiszpania), Soo Young Lee (Korea Południowa), Csaba Pálfi (Węgry), Rodolfo La Banca (Włochy), Milan Rericha (Czechy). Nie zabrakło także pedagogów z klasy klarnetu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
MR