Wydarzenia

« powrót

Patriotycznie i artystycznie w Święto Trzeciego Maja

Stało się tradycją, iż nasza szkoła ma zaszczyt uświetniać jasielskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.
W części artystycznej, w Glorietce parku miejskiego, wystąpili wychowankowie Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, z klasy śpiewu prowadzonej przez Kornelię Wojnarowską: Katarzyna Syrek, Karolina Polak i Maciej Marciniec (także student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) oraz absolwentka tejże klasy - Paulina Pawluś (aktualnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).
Wokalistom towarzyszył przy fortepianie Maciej Janas.

W majowej scenerii zabrzmiały następujące dzieła:
- „Gaude Mater Polonia” (słowa: Wincenty z Kielczy, muzyka: autor nieznany),
- „Krakowiak”  (XIX w., muzyka: Kazimierz Hoffman, słowa: Wincenty Rapacki, słowa ludowe),
- Stanisław Moniuszko - „Czy powróci",
- Stanisław Moniuszko - „Dwie Zorze",
- Fryderyk Chopin - „Życzenie”,
- Mieczysław Karłowicz - „Z nową wiosną",
- Stanisław Moniuszko - „Okropny ten poranek" – aria Zosi z opery „Flis”,
- "Aniele mych pradziadów" (muzyka: Włodzimierz Korcz, słowa: Ernest Bryll),
- "Polonez staropolski" (XIX w., autorzy nieznani),
- Mazurek 3 Maja "Witaj, majowa jutrzenko" (XIX w., autor muzyki nieznany, słowa: Rajnold Suchodolski).
MR