W dniu 10 maja br. odbył się XVII Makroregionalny Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych, którego organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kolbuszowej.
Celem festiwalu była m.in. wymiana doświadczeń pedagogicznych poprzez prezentację uczniów szkoły muzycznej I stopnia oraz popularyzacja literatury na instrumenty dęte blaszane.
Miło nam poinformować, iż Ignacy Kuchta oraz Karol Osika z klasy trąbki, prowadzonej przez Roberta Pisarka, otrzymali nagrody II stopnia (uczniom akompaniowała Iwona Madera).
Serdecznie gratulujemy!