Wydarzenia

« powrót

Jasielskie Dęciaki na XXIV Europejskim Święcie Jabłka!

W niedzielę, 14 września 2025 r. w Obrazowie odbyła się 24. edycja Europejskiego Święta Jabłka. Publiczność mogła usłyszeć niezwykły koncert Wróbel Brass Band – formacji tworzonej przez uczniów i absolwentów Pana Tadeusza Wróbla, pedagoga, który od ponad 50 lat z pasją kształci młodych muzyków.

W wykonaniu młodych artystów zabrzmiały m.in. „Trumpet Tune" z Te Deum Charpentiera, „Cisza” Rosso, „Ktoś mnie pokochał” Skaldów, wiązanka przebojów ABBY oraz finałowe „Bella Ciao”. Młodzi muzycy pokazali ogromny talent i dojrzałość artystyczną, a publiczność przyjęła ich występ z wielkim entuzjazmem.

Koncert był nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale też pięknym powrotem do korzeni – w pobliskim Kleczanowie Pan Tadeusz uczęszczał do szkoły podstawowej, gdzie stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki. Dziś jego dęciaki zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach i grają w orkiestrach w całej Polsce i poza jej granicami, rozsławiając naszą szkołę w środowiskach muzycznych.

Pan Tadeusz Wróbel to wybitny pedagog i muzyk, wielokrotnie odznaczany m.in. Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jesteśmy dumni z Pana Profesora i wdzięczni, że wciąż z takim zaangażowaniem i pasją kształci nowe pokolenia muzyków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (fot. UG Obrazów).

KW