Wydarzenia

« powrót

Konkursowy laur dla naszej uczennicy

Paulina Spyrczak, uczennica klasy pierwszej Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle (klasa Seweryna Wróbla), zdobyła III miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka dla uczniów szkół muzycznych II stopnia grających na instrumentach dętych blaszanych!

Przy fortepianie towarzyszyła jej Maria Miszczak. 

Konkurs odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, a jego organizatorem było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. O randze konkursu świadczy znakomity skład jury:

prof. dr hab. Benedykt Matusik – Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie,

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie,

prof. dr hab. Sławomir Cichor – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,

dr Waldemar Matera – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,

mgr Wojciech Rolek – Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku.

Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy kolejnych sukcesów!