Paulina Spyrczak, uczennica klasy pierwszej Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle (klasa Seweryna Wróbla), zdobyła III miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka dla uczniów szkół muzycznych II stopnia grających na instrumentach dętych blaszanych!
Przy fortepianie towarzyszyła jej Maria Miszczak.
Konkurs odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, a jego organizatorem było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. O randze konkursu świadczy znakomity skład jury:
prof. dr hab. Benedykt Matusik – Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie,
prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie,
prof. dr hab. Sławomir Cichor – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,
dr Waldemar Matera – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
mgr Wojciech Rolek – Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku.
Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy kolejnych sukcesów!