W zeszłą środę, 10 grudnia 2025 r., odbył się koncert uczniów klas skrzypiec, fletu i fortepianu. Na scenie zaprezentowało się 11 młodych wykonawców: pianiści z klasy Adama Myślewicza – Agnieszka i Jan Nosko, Weronika Pastwa, Sylwia Smyka, Gloria Wajda, skrzypkowie – Oliwia Dziura z klasy Macieja Nyklewicza, Justyna Pięta i Karolina Smoleń z klasy Anny Cieślickiej, wystąpiły także flecistki z klasy Piotra Jagiełło-Stanowskiego – Paula Szura, Milena Lawera i Emilia Wolanin.
Program koncertu był bardzo zróżnicowany – można było usłyszeć zarówno utwory solowe, jak i zespołowe. Każdy występ był świadectwem systematycznej pracy uczniów oraz ich nauczycieli, a także widocznych postępów w nauce gry na instrumentach.
Obecni na widowni – Dyrektor Szkoły, Pani Leokadia Wróbel, Wicedyrektor – Pan Wiktor Lorens, nauczyciele, rodzice i uczniowie nagradzali młodych artystów entuzjastycznymi brawami. Panowała bardzo serdeczna i życzliwa atmosfera, sprzyjająca przeżywaniu muzyki i wspólnemu świętowaniu efektów pracy całego roku.
Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie kolędy przy akompaniamencie zespołu fletowego oraz fortepianu. Ten wyjątkowy moment podkreślił wspólnotowy charakter wydarzenia i sprawił, że sala wypełniła się świątecznym nastrojem.
Warto podkreślić, że celem koncertu nie była rywalizacja ani „gwiazdorzenie”, lecz radość z muzykowania oraz możliwość zdobycia cennego doświadczenia scenicznego. Tego typu wydarzenia mają ogromny walor dydaktyczny – uczą systematyczności, odpowiedzialności, pracy nad sobą, a także pomagają budować pewność siebie u młodych muzyków.
PJS